Výkonných ultrabooků je na trhu jako šafránu. Proto rozhodně potěší každá novinka, která se řadí do této kategorie. Asus Zenbook Pro 15 je ultrabook s procesorem Intel Core i9, grafikou GTX 1050 a jemným 4K displejem.

Sleduj Fontech.cz i na Facebooku!

Nejnovější člen rodiny Zenbook je skutečně nabitý tím nejlepším hardwarem, jaký je momentálně k dispozici. Jedná se proto o profesionální zařízení v opravdu kompaktním těle. Tloušťka zařízení je pouze 18.9 mm a hmotnost perfektních 1.86 kg. V nejvyšší konfiguraci dostaneš displej s jemným 4K rozlišením. Stejně jako i nižší konfigurace laptopu s FullHD rozlišením, obě disponují dotykovým 15,6″ IPS panelem se 100% škálou zobrazování barev standardu AdobeRGB.

Výkon jako z desktopu

Potřebný výkon pro práci s grafickými programy ti zajistí v současnosti nejvýkonnější mobilní procesor Intel Core i9-8950HK se šesti jádry s maximálním taktem 2,9 GHz (Turbo Boost na 4,5 GHz) v kombinaci s grafickou kartou Nvidia GTX 1050, která disponuje 4 GB GDDR5 pamětí. Dostupné budou i modely s Intel Core i5-8300H a Intel Core i7-8750H.

Operační paměť je ve velikosti 8 GB nebo 16 GB, přičemž jde o DDR4 moduly pracující na frekvenci 2400 MHz. Pro data je k dispozici 512 nebo 1 TB SSD disk připojený přes PCIe rozhraní, ale k dispozici je další 256/512 GB SSD přes SATA3. O napájení se stará 8-článková 71 Wh baterie a Asus slibuje výdrž až 9 hodin. Operačním systémem je Windows 10 Home / Pro, přičemž Zenbook Pro 15 přichází i se stereo reproduktory ASUS SonicMaster. Samozřejmostí v této kategorii je podsvícená klávesnice se zdvihem kláves 1,5 mm. Notebook je možné zabezpečit pomocí otisků prstů díky dostupné čtečce.

Konektivita při takovém zařízení patří mezi klíčové vlastnosti. Tu zvládli inženýři z Asusu bravurně. Asus Zenbook Pro 15 disponuje dvojicí 3.1 USB portů, dvojicí Thunderbolt (Type-C 3.1) portů, také zde najdeš plnohodnotný HDMI port, čtečku na microSD karty a TRRS audio jack. K dispozici je také VGA kamera, která postačí na běžné pracovní hovory. O ceně a dostupnosti však zatím žádné informace nejsou, ale tento kousek rozhodne poutá pozornost již nyní.

Jaká je vaše reakce?
Miluji to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%