Dlouho očekávané představení I/O 2018, na kterém Google ukázal své novinky, je už za námi. Během této konference společnost ohlásila hned několik vylepšení pro Android Auto, či Android Things. Ze všech novinek však na nedávné události zazářil Android P, který bude zanedlouho přístupný v beta verzi nejen pro modely Pixel, ale i další smartphony od renomovaných výrobců.

Sleduj Fontech.cz i na Facebooku!

Fanoušci operačního systému Android jistě postřehli novinky, které Google odhalil během včerejší události. Vylepšení, které přijdou spolu s novým Androidem P předčily očekávání. Po vydání oficiální verze se tak dočkáme lepší optimalizace výkonu smartphonů, nové navigace v systému, či statistik využívání zařízení.

Ve hře jsou už i další modely

Do té doby však bude Google svůj Android P testovat ve spolupráci s dobrovolníky. Ti si novou verzi systému budou moci vyzkoušet v rámci beta programu, který ale narozdíl od minulých let nebude výhradně dostupný pouze pro majitele smartphonů od Googlu. Tentokrát se softwarový gigant rozhodl přinést možnost okusit Android P v beta verzi i jiným modelům.

Nenech si ujít
Google oficiálně představil Android P. Přináší výrazně větší změny než se čekalo

Testování jim bude umožněno díky programu Project Treble. Ty smartphony, které jsou s ním kompatibilní, tak zanedlouho dostanou možnost instalace beta verze Androidu P. K modelům Google Pixel, Pixel XL a jejich druhé generaci přibudou i modely, které najdeš v přiloženém seznamu.

Seznam smartphonů, které budou taktéž podporovat beta verzi Androidu P:

  • Sony Xperia XZ2
  • Xiaomi Mi MIX 2S
  • OnePlus 6
  • Vivo X21UD
  • Vivo X21
  • Oppo R15 Pro
  • Essential Phone
  • Nokia 7 Plus

Stále se však bude jednat pouze o beta verzi, a tak některé funkce nemusí být dostupné, případně mohou nastat komplikace se stabilitou aplikací, ale i samotného systému. Google bude v příštích měsících pracovat na vyladění všech funkcí, aby nám později ukázal oficiální verzi Androidu P. Mezitím si ho tak majitelé výše zmíněných smartphonů mohou stáhnout v předstihu, ale musí počítat s možnými riziky. Našel sis v seznamu i svoje zařízení?

Jaká je vaše reakce?
Miluji to
0%
Páči sa mi to
67%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
33%
Neznášam to
0%