U smartphonů od Apple jsme byli zvyklí na menší porce kapacity operační paměti RAM, jak tomu bylo v případě smartphonů s Androidem. Situace se však může tento rok změnit, neboť známým benchmarkem prošel iPhone se 4 GB operační paměti RAM.

Sleduj Fontech.cz i na Facebooku!

Nejnovější únik týkající se trojice očekávaných letošních iPhonů pochází ze známého benchmarku Geekbench. Ten už několikrát v minulosti naznačil konfiguraci nejednoho očekávaného smartphonu. Tentokrát nám v případě očekávaných iPhonů naznačuje hned dvě důležité informace.

Procesor A12 poskytne skutečně pořádnou dávku výkonu

První informací, kterou je z benchmarku Geekbench možné vyčíst je, že nový procesor A12 vyrobený společností TSMC bude obsahovat 6 jader. Tutéž konfiguraci měl i jeho předchůdce, čip A11 Bionic. V souvislosti s procesorem nám poodhaluje jeho výkon i výsledek testu, který vyšel v případě více jader na 10 912 bodů a v případě testu jednoho jádra na 4 673 bodů. O výkon v nových iPhonech tedy nouze určitě nebude.

Poprvé v historii 4 GB RAM

Druhou zajímavou informací je kapacita operační paměti RAM, která byla osazena do testovaného modelu iPhonu. Jde o 4 GB operační paměti RAM a pokud se tento údaj stane skutečností, bude to poprvé, co Apple ve svém smartphonu takovou kapacitu paměti RAM použil. Víme, že se Apple chystá letos představit trojici iPhonů a to přímého nástupce iPhonu X, jeho větší verzi iPhone Xs Plus a iPhone 9. Který z této trojice byl testován však bohužel nevíme.

4 GB RAM doposud iPhony nepotřebovaly

V případě Android smartphonů jsme zvyklí i na 8 GB RAM, ale iPhony však dosud díky skvělé optimalizaci operačního systému více paměti nepotřebovali. Aktuálně nabízí iPhone 8 2 GB RAM, zatímco iPhone 8 Plus a iPhone X nabízejí 3 GB RAM. Pokud si vzpomeneme na první iPhone, ten nabízel dokonce jen 128 MB RAM. Pomůže tedy větší operační paměť k lepšímu výkonu iPhonu, lepšímu multitaskingu nebo je za tím něco jiného? To se dozvíme až v září, kdy se měli novinky dočkat svého představení.

Jaká je vaše reakce?
Miluji to
50%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
50%