Značku Asus známe snad všichni. Jejich Zenbook Pro má v celku dlouhou historii solidního ultrabooku, který však stále o něco zaostává za linií Dell XPS. Možná i tento důvod přispěl k tomu, aby se Asus rozhodl odhalit všechny své tajné zbraně na Computex 2018 a představil dosud nejzajímavější Zenbook Pro 15. Vlajkovou loď ultrabooků se dvěmi obrazovkami.

Sleduj Fontech.cz i na Facebooku!

Novinka zvaná Screenpad

Jak jsme již naznačili, novinkou se stává druhá obrazovka, která nahrazuje místo Touchpadu a dodává mu využitelnost ve směrech, o kterých jsme předtím ani nepřemýšleli. Tento šikovný Screenpad má 5,5 palce s rozlišením 1920 x 1080 px. Přejděme však k jeho využitelnosti. Screenpad se nechová již pouze jako lišta, které podléhá právě otevřené okno browseru a na níž můžeme dotykově nahradit využitelnost klávesnice. Skrývá se v něm o něco více. Dokáže být pozměněn v různou aplikaci jakou je například kalkulačka, kalendář či numerická klávesnice. Stejně se díky němu dá ovládat hudba, pustit Youtube nebo umí být jen jednoduchým podoknem pro stránku, která je již otevřena na hlavním displeji.

Zenbook Pro

Další pozitivní zpráva se odvíjí od spolupráce Asusu s Microsoftem. Hlavním cílem této spolupráce bylo, aby se stalo reálným přistupovat do jejich základního baličku Office (Word, Excel, PowerPoint) přímo přes Screenpad. Vize se stala skutečností a do tohoto již nyní zajímavého zařízení přibyla i tato šikovně využitelná funkce.

Standard je už nyní málo

Zenbook Pro 2018 disponuje plusem, který lze stěží považovat za standard. Ale když už je jednou něco takového uvedeny na trh, rychle se z toho stane samozřejmost, kterou je nutno překonávat při dalším modelu. Aby tedy Zenbook trošku zavařil konkurenci, představuje se ve dvou verzích, z čehož obě disponují již zmíněným Screenpadom. Ta druhá má ještě nějaké to plus navíc.

14-palcová verze disponuje tzv. ErgoLift, který má za účel vyzvednout klávesnici pro přirozenější typizaci. Má o něco nižší strop v porovnání k jeho větším sourozencům a vnitřek zaplňuje Core i7 CPU. Dále zde najdeme GeForce GTX 1050 Max-Q, USB-C potrat bez thunderboltů 3 a infračervenou kameru pro Windows Hello.

15,6-palcová verze disponuje 4K LCD dotykovým displejem a možností nastavení otisku prstu pro Windows Hello. Nejšílenější částí je 2,0 Delta E, která by měla pokrývat 132% sRGB barevného gamutu a 100% Adobe RGB. Vnitřek vyplňuje 8. generace Intel Core i9-8950HK s grafickou kartou Nvidia GeForce GTX 1050 Ti 4 GB a pamětí RAM až do 16 GB 2400 MHz DDR4. O kvalitní zvukový systém se postarala známá značka Harman Kardon.

Poslední dojmy

Oficiální prodej bude spuštěn uprostřed července a cena se vyšplhá na 50000 Kč za vyšší model. Ve srovnání s ostatním sortimentem přinesl Asus novinku, jejíž využití se dá představit v budoucnu v ještě větším formátu. Cena za ní je však rapidní. Uvidíme zda jí odezva a využitelnost screenpadu budou hájit nebo se jedná jen o předražené okno navíc.

Jaká je vaše reakce?
Miluji to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%