Při koupi notebooku jsou dva typy zákazníků. První vyžadují co nejvyšší výkon, i za cenu horší mobility a ti druzí zase naopak. Pokud se řadíš do druhé kategorie a od notebooku očekáváš vysokou mobilitu, ale zároveň stále dostačující parametry na většinou úkonů, tak jsi na správném místě.

Sleduj Fontech.cz i na Facebooku!

Podobné dilema jsem řešil nedávno i já sám. Můj předešlý notebook měl už 4,5 roku a svým výkonem už na dnešní úlohy sotva postačoval. Rozhodl jsem se pro koupi stolního počítače, ale při mé práci je nutné být stále mobilním. Pokukoval jsem proto i po novém notebooku, který by dokázal skloubit všechny mé požadavky a podařilo se.

Výběr padl nakonec na tento notebook
Slevový kupón najdeš na konci článku

Cíl byl jasný. Najít takové zařízení, které by mi nabídlo dostatek výkonu na mojí (kancelářskou) práci i s nějakou tou rezervou do budoucna, alespoň 4 GB RAM, SSD disk, přijatelné rozměry a váha, abych dokázal pracovat odkudkoliv a nízká cena – ideálně do těch 6500 Kč. Na pohled nereálné požadavky, ale nakonec se přece jen podařilo, a to i díky speciálnímu kupónu, který jsme vybavili i pro vás ostatní. Pokud jsi na tom podobně jako já, tak čti dál.

Všechny požadavky splněny, ba i víc

Výběr nakonec padl na notebook Teclast F7, který jsem si vyhlédl na stránce Gearbest. České obchody mi totiž dokázali nenabídnout takové zařízení, které sotva splňovaly pouze jednu z mých požadavků. Teclast F7 nabízí všechno to, co jsem požadoval, ale dokonce i více. Jde o 14″ kousek s FullHD rozlišením a IPS technologií. Obraz je tak dostatečně jemný a pozorovatelný ze širokého spektra úhlů. Tenké rámečky zase zajišťují, že celkové rozměry jsou podobné spíše 13,3″ modelům.

Čtyřjádrový procesor Intel Celeron N3450 s maximálním taktem až 2,2 GHz zase nabízí dostatek výkonu na vše, co potřebuji. Potěšila mě kapacita operační paměti, která představuje až 6 GB, což je v dané cenové relaci příjemným překvapením. Stejně také potěší 120 GB SSD disk, který zaručuje svižný běh systému + postačuje i na nějaké menší osobní věci. Komu kapacita nepostačuje, je možné ji bez problémů navýšit o větší SSD disk.

Dlouhá výdrž a solidní konektivita

Vzhledem k tomu, že na cestách nemám vždy k dispozici zásuvku na nabíjení, hledal jsem také notebook s dobrou výdrží. Díky úsporným komponentům a SSD disku tento notebook nabízí maximální výdrž až 10 hodin. Při sledování videí se výdrž pohybuje okolo 6 hodin.

Co se konektivity týče, najdeš zde Bluetooth 4.0, microHDMI konektor, Dual-band Wi-Fi 802.11ac, duální mikrofon, 2 MPx webkameru, slot na paměťové karty, 3,5 mm jack a dvojici USB 3.0 konektorů. Notebook přichází s licencí na Windows 10 Home, který je dostupný v čínské a anglické verzi. Bez problémů se však dá dodatečně instalovat jakýkoliv jazyk či rozložení klávesnice.

Přijatelné jsou i celkové rozměry, které činí 331 x 220 x 16 mm a to při váze 1,35 kg. O kvalitách tohoto notebooku se můžeš dočíst i v přiložených recenzích od uživatelů a já sám se už nemohu dočkat, kdy ke mně notebook dorazí. A jaká je tedy jeho cena?

Zakoupit notebook Teclast F7 jen za 6400 €
Zľavový kupón HSC4thD273

Cena tohoto notebooku je 7400 Kč. Nicméně, po zadání speciálního kupónu HSC4thD273 se dostaneš na cenu 6400 Kč, což je za takto vybavený notebook něco neuvěřitelné. Díky nové dopravě EU priority line za necelých 90 Kč tě nečekají žádné další poplatky a doma ho budeš mít za 7 – 15 dní. Tak dlouho neváhej a využij tuto skvělou akci, dokud je ještě kupón dostupný.

Kupón aplikuješ v košíku:

Jaká je vaše reakce?
Miluji to
13%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
50%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
13%
Neznášam to
25%