Reklamy jsou dnes téměř všude. V novinách, televizi, podél silnic a hlavně na internetu. Právě na internetu jsou nejvíce rozšířené, protože zde lidé tráví nejvíce času. Zároveň se zde jako na jediném médiu dá zabránit jejich zobrazování a to formou různých blokovačů reklam.

Sleduj Fontech.cz i na Facebooku!

Tím nejznámějším je bezesporu Adblock, který je dostupný na všech prohlížečích. Známý je především v klasické desktopové verzi, kde si mnoho uživatelů bez něj nedokáže představit své fungování. Postupně se však dostává i na mobilní zařízení, a to nejen Adblock, ale vlastní formy představují i samotné prohlížeče či různé třetí strany.

AdBlock Plus pro Microsoft Edge

Prohlížeč Edge, už jak jeho název napomíná, jde o produkt společnosti Microsoft. Představený byl společně s Windows 10 jako nástupce Internetu Explorer. I když zpočátku nešlo o nic světoborného, postupně se tento prohlížeč dotáhl na Firefox či Chrome. Dnes už jde o plnohodnotný nástroj na prohlížení internetu a dokonce se dostal i na mobilní platformu. Dostupný je jak pro systémy iOS, tak i pro Android. V nejbližší aktualizaci je pro uživatele připravena speciální funkce, při které byl přímo do aplikace integrovaný Adblock Plus. Půjde o možnost přímo v nastavení a nevyžaduje žádnou dodatečnou instalaci.

microsoft edge AdBlocker

Funkce je dostupná již nyní v rámci beta testování. Jde o významný krok, protože žádný další prohlížeč Adblock neobsahuje přímo v nastaveních. Chrome sice obsahuje vlastní řešení blokování reklam, ale není tak účinné a agresivní jako Adblock. V Mozille je blokování možné pouze v inkognite a prohlížeč od Samsungu pro Android vyžaduje dodatečnou instalaci.

Zpopularizování prohlížeče

Tento krok by tak mohl významně pomoci k popularizování samotného prohlížeče. V případě systému Android dosáhla aplikace nedávno milník 5 milionů stažení, což je však nic oproti Mozille (100 milionů) či Google Chrome (1 miliarda). Aplikaci rozhodně doporučujeme vyzkoušet.

Jaká je vaše reakce?
Miluji to
0%
Páči sa mi to
50%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
50%