Znovuzrození legendární Nokie vítali miliony fanoušků po celém světě, kteří dosud mohli okusit hned několik modelů různých tříd. Ti nejnáročnější však stále čekají na tu pravou vlajkovou loď, která by svou výbavou mohla do kapsy schovat všechny protivníky. Zdá se, že Nokia zákazníkům podle posledního úniku přece jen dopřeje smartphone se špičkovou výbavou, tedy pokud tyto specifikace nelžou.

Sleduj Fontech.cz i na Facebooku!

Zatímco mnohé velké esa ve smartphonovém průmyslu své vlajkové lodi stihli od začátku roku představit, tak staro-nová Nokia si pro nás své velké překvapení teprve chystá. Nejnovější zprávy totiž odhalují možnou výbavu připravované Nokia 9. Pokud by byly informace pravdivé, tento rok můžeme spatřit vlajkovou loď, která levou zadní překoná i modely Samsungu či Applu.

Odvážné specifikace nenechají nikoho chladným

Představa o takové dokonalé výbavě nové Nokia 9 se však může rychle rozplynout. „Pozlátko“ tak nahradí krutá realita, která nemusí splnit očekávání fanoušků. V předběžném úniku nám však budoucí novinka společnosti dává jasně najevo, že míří na ty nejvyšší příčky. Důkazem toho má být nejen silný hardware, který bude zahrnovat procesor Snapdragon 845 a 8 GB operační RAM paměti. Nokia si totiž může vybrat v šlépějích svého čínského konkurenta, který nedávno odhalil první smartphone s „triple“ fotoaparátem. Správně, řeč je o modelu Huawei P20 Pro, který mohl inspirovat i inženýrů v HMD Global.

Nokia 9

 

Trojice objektivů by přitom měla přijít ve stejném složení, tedy s monochromatickým a barevným snímačem, které budou doplněny o teleobjektiv. Rozdíl však najdeme v jejich rozlišení. Hlavní jednotka může disponovat až 41 MPx rozlišením a černo-bílý snímač zase 20 MPx, přičemž třetímu objektivu ujde 9,7 MPx. Zde to však ani zdaleka nekončí a největší fotoaparát Nokia 9 může dostat nejen obrovské rozlišení. Jako druhý smartphone v pořadí zřejmě přijde i s variabilní clonou f / 1.5 a f / 2.4. Třešničkou na dortu budou ještě 1,4 µm velké pixely.

Nenech si ujít
Nokia môže pracovať na šialenom smartfóne s 5 fotoaparátmi a Infinity displejom

Za zpracováním takového fotoaparátu nemá stát nikdo jiný, než firma Carl Zeiss, která je se značkou Nokia spjata již dlouhá léta. K třem objektivům se však má přidat i zapomenutý xenonový blesk. Společnost by mu měla dělat i klasická LED přisvětlovací dioda. Nicméně, zde nastávají první pochybnosti o této pompézní výbavě. Xenonový blesk by měl totiž výrobce problém vtěsnat spolu s LED přisvětlením do konstrukce o rozměrech 150,6 x 75,2 x 7,3 mm. Do ní chce navíc Nokia vložit i 3 900 mAh velkou baterii, bezdrátové nabíjení, nebo vestavěný snímač otisků prstů v 6,01″ velkém AMOLED displeji. To a ještě mnohem více má být před vodou chráněny certifikací IP68 a ukryté v keramice. Samozřejmostí už bude nejnovější operační systém Android 8.1 Oreo.

Skvělé představy se můžou rozplynout, ale též potvrdit

Při pohledu na všechny detailní specifikace očekávané Nokie 9 padne čelist i tomu nejnáročnějšímu milovníkovi smartphonů. Ovšem, každý z nás by měl radost z takto nadupané vlajkové lodi, která by konkurenta hledala jen těžko. Po shlédnutí uniklých informací ale vyvstává otázka, zda Nokia a HMD Global skutečně dokáží vytvořit takovýto prémiový model. Skeptici tak zatím mají právo zavrhovat tyto informace, ale může se klidně stát, že se legenda po svém opětovném nástupu na scénu skutečně pořádně vyšvihne a ukáže nám model s výbavou, která bude mít k tomuto seznamu blízko.

Jaká je vaše reakce?
Miluji to
5%
Páči sa mi to
52%
Chcem to
33%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
10%
Neznášam to
0%