Hráči a mnozí těžaři kryptoměn jsou závislí na výkonu grafických karet, jejichž ceny kvůli virtuálním měnám v posledním období vzrostly. Jak se nyní ukázalo, za nedostatkem těchto karet není pomalá výroba, ale inventární problém, který se Nvidia snaží vyřešit.

Sleduj Fontech.cz i na Facebooku!

Zpomalení dodávek grafických karet Nvidie si začal svět všímat už při rozběhu tažení kryptoměn. Tehdy těžaři ve velkém kupovali GPU jednotky, jejichž cena se postupně zvyšovala. Šílenství v tažení ale po čase opadlo, ale Nvidia stále nestíhá dodávat své grafické karty.

Nvidia neodhadla situaci

Tato situace přitom nebyla zapříčiněna technickými problémy společnosti. Jeden z největších hráčů v tomto segmentu, přecenil hraní her a podcenil klesající poptávku po tažení kryptoměn. Později tak společnost přijala zpět až 300 000 kusů od OEM výrobců karet. To, že partner vrátil Nvidii tolik grafických karet, ukazuje aktuální situaci v dodavatelském řetězci. Společnost totiž byla zvyklá mít nad ním přísnější dohled.

Kromě těchto zpráv se objevily i informace, že Nvidia skupuje paměti typu GDDR5, a to v opravdu velkém množství. Zřejmě jí ještě zůstalo skladem příliš méně výkonných grafik, ale další zdroje hovoří o inventárním problému. Obrovský počet vrácených karet se může Nvidia pokusit prodat, avšak přeplnění skladů může koneckonců vést k ještě pomalejšímu vybavení dodávek. Je však otázkou, jak dobře by šly starší grafické karty na odbyt, když nové modely jsou již téměř za rohem.

NVIDIA

Jejich příchod zřejmě i z tohoto důvodu musela společnost prozatím oddálit. Tyto zprávy prozradil během konference Computex 2018 CEO společnosti, Jensen Huang. On sám doporučoval zákazníkům, aby si pro pořádný výkon zakoupili model GeForce GTX 1080 Ti, ovšem ten už má svůj věk. Mnoho hráčů by tak rozhodně rádo vylepšilo svůj počítač, ale ne staršími komponentami. Většina totiž čeká právě na představení nové linie grafických karet, aby si mohli hry vychutnat v ještě lepší kvalitě.

Jaká je vaše reakce?
Miluji to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%