Na první pohled se může zdát, že se éra bezrámečkových smartphonů naplno rozběhla, ale mnozí výrobci dokazují pravý opak. Dodnes jsme se na trhu mohli setkávat s modely s tenkými rámečky, jejichž design však kazil výřez obrazovky. Nechvalně známý „notch“ se nedávno rozhodlo zakopat čínské Vivo s modelem NEX, který ale brzy dostane konkurenci v podobě smartphonu OPPO Find X.

Sleduj Fontech.cz i na Facebooku!

Designové trendy i ve světě smartphonů přitahují výrobcům nové zákazníky. Není se tak co divit, že se chce každý z nich svézt na vlně designových novinek. Tou poslední byl v uplynulých měsících výřez displeje, který si však příliš mnoho lidí neoblíbili. Iniciativa jednoho z čínských výrobců nedávno ukázala své ovoce, když se zrodilo Vivo NEX. Novinka s bezrámečkovým displejem s sebou přinesla několik inovativních technologií, kterými chce změnit smartphonový průmysl.

Sbohem, výřeze obrazovky

Nejsou to jen tenké rámečky a poměr displeje k tělu zařízení až 86%, ale zejména chytré řešení, které odstranilo mnohými nenáviděný „notch“. Přední selfie kameru totiž výrobce ukryl do vysouvacího mechanismu, který se v případě potřeby vysune z vrchní části konstrukce. Navzdory pochybnostem o kvalitě tohoto řešení jde o novinku, kterou již brzy uvidíme v dalším smartphonu z Číny. Své vlastní řešení pro smartphone bez rámečků a výřezu displeje už dnes ukáže i OPPO. Ještě před představením však detailní informace přinesl portál The Verge.

Nový model Find X bude přímým konkurentem pro Vivo NEX, přičemž posouvá hranice ještě dál. Výrobci se do konstrukce, kterou udrží v rukou každý uživatel, podařilo vtěsnat obrovský 6,4″ OLED displej s FullHD rozlišením a poměrem k tělu smartphonu neuvěřitelných 92,25%. Tuto hodnotu OPPO dokázalo dosáhnout i díky vyloučení výřezu obrazovky z vrchu zobrazovacího panelu. Kam se tedy poděl selfie fotoaparát? Toto dilema vyřešila společnost bravurně, protože přední fotoaparát a zadní dvojici objektivů ukryla do vysouvacího mechanismu.

Ten se při odemykání smartphonu dokáže vysunout již za 0,5 sekundy, aby pomocí 3D technologie skenování obličeje ověřil totožnost uživatele. V přední části se po vysunutí mechanismu ukáže také přední fotoaparát s rozlišením až 25 MPx. Zadní část zase odhaluje duální fotoaparát se 16 MPx a 20 MPx snímačem.

Celá designová stránka této novinky lahodí oku nejednoho náročného zákazníka, který bude mít zčásti pocit, že v rukou drží Samsung Galaxy S9+. Podobnost s tímto korejským modelem ukazují zaoblené okraje obrazovky, ale i zadního skla. Naneštěstí nenajdeme v konstrukci žádný snímač otisků prstů, který se ale nenachází ani pod displejem. OPPO věří ve svou 3D technologii rozpoznávání obličeje natolik, že ji zvolilo jako jediný primární biometrický způsob zabezpečení modelu Find X.

Ten upozorní na vysouvací mechanismus při každém odemknutí systému, nebo otevření aplikace fotoaparátu. Aby toho nebylo málo, přidal výrobce ke kombinaci těchto technologií i špičkový hardware hodný pravé vlajkové lodi v roce 2018.

Smartphonová revoluce za „čínskou“ cenu

Základem výkonu je procesor Snapdragon 845 a jeho 8 jader. Tento křemík spolupracuje s obrovskou operační RAM pamětí o velikosti až 8 GB. Do hry se zapojuje i masivních 256 GB interního úložiště a slušná 3 730 mAh baterie s podporou rychlého nabíjení VOOC. Tato technologie se vlastnostmi podobá nabíjení Dash Charge od OnePlus. Navíc je nové OPPO Find X vybaveno i podporou DualSIM funkcionality, která zvládne všechny globální frekvence operátorů. Problém mu tak nebude dělat ani často žádané pásmo B20. Díky této možnosti se nový Find X bude moci prodávat nejen v asijských zemích, ale také v Severní Americe a Evropě.

Všichni uživatelé si v této novince užijí operační systém Android 8.1 Oreo s grafickou nástavbou výrobce Color OS. V domácí Číně si zájemci mohou nové OPPO Find X již dokonce objednat za cenu, která by měla podlézt cenovkám ostatních konkurentů prémiové třídy. Detailnější informace nám však prozradí až samotná společnost během dnešní večerní premiéry ve francouzském Paříži. Portál The Verge však informuje o tom, že model Find X má být prvním od výrobce, který se bude prodávat i v Evropě. Pokud se potvrdí zprávy o atraktivní cenovce, rozhodně se máme na co těšit.

Jaká je vaše reakce?
Miluji to
100%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%