Začátkem června se objevila informace, že společnost TSMC již začala vyrábět čipy 7 nm procesem. V druhé polovině roku 2019 plánuje vyrábět čipy využívající 5 nm výrobní proces.

Sleduj Fontech.cz i na Facebooku!

Informaci ze začátku tohoto měsíce o produkci čipů využívajících 7 nm výrobní proces potvrdil tento týden už i samotný generální ředitel společnosti TSMC, CC Wei. Konkrétně se jedná o čipy A12 pro Apple, které by měly být osazeny do nejnovějších iPhonů pro rok 2018.

7 nm čipy pro Apple se již vyrábějí, ostatní se dočkají začátkem roku 2019

Čipy A12 vyrobené 7 nm procesem dodají zařízení Apple pořádnou dávku výkonu a na druhé straně společnosti TSMC vyprodukují zisky. 7 nm výrobní proces však bude pro TSMC znamenat i přínos dalších zisků, které zajistí čipy pro více než 20 společností, mezi které patří i AMD, Nvidia a Qualcomm. Většina těchto objednávek však bude puštěna do výroby v první polovině 2019.

TMSC nabídne více než 50 různých designů 7 nm čipů

TSMC by měla do konce roku disponovat až 50 různými designy navrženými 7 nm výrobním procesem. Už nyní má společnost celkovou kapacitu 12 milionů čipů, což představuje nárůst o 9,5% oproti loňské kapacitě 10,5 milionů. Tyto čipy budou pro výrobce velkým lákadlem, protože se očekává podpora designů pro umělou inteligenci, kryptoměny, GPU a 5G.

5 nm čipy v roce 2019

Počínaje třetím čtvrtletím začne TSMC s produkcí 7 nm čipů s použitím technologie EUV (Extreme ultraviolet Lithography) pro přesnější výrobu navrhovaných designů. Tato technologie má oproti aktuální ušetřit více času, ale také pomoci společnostem navrhovat výkonnější a energeticky úspornější čipy. Tato technologie by mohla dopomoci i k plánům společnosti, které zahrnují výrobu čipů s 5 nm výrobním procesem v první polovině příštího roku, přičemž jejich masová výroba se očekává v jeho druhé polovině.

Jaká je vaše reakce?
Miluji to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
100%