V poslední době se pozornost zaměřuje pouze na Samsung či Apple, přičemž ostatní výrobci zůstávají ve stínu těchto dvou rivalů. Což je velká škoda, protože jihokorejské LG dnes představilo smartphone, který má na to, aby mohl soupeřit s těmi nejlepšími.

Sleduj Fontech.cz i na Facebooku!

LG G7 ThinQ je tady! A je to dosud největší vlajková loď, jakou kdy LG představilo. Důvod, proč je smartphone představen o něco později, je ten, že společnost chtěla novinku vybavit procesorem Snapdragon 845. V minulém roce, ve snaze dostat LG G6 co nejdříve na pulty obchodů, se LG rozhodlo použít starší procesor, což se ukázalo jako nesprávné řešení a Gé-šestka tak zůstala více méně na ocet. Samozřejmostí je tak nejnovější hardware a různé další vychytávky, ale pojďme na to všechno popořadě.

Výřez v displeji jako trend letošních smartphonů

Jedni ho milují, jiní zas nenávidí. Výřez v displeji se stal jakýmsi symbolem letošních vlajkových lodí. Má ho Apple, Huawei a mnoho dalších výrobců. Díky tomu však výrobce mohl použít až 6,1″ FullVision displej s poměrem stran 19,5:9, rozlišením QHD+ (3120 x 1440), čímž je dosaženo výsledná jemnost až 564 ppi. OLED panel bys tu však hledal marně, místo něj se zde usídlil klasický LCD IPS. Dobrou zprávou však je to, že výřez bude možné překrýt černým pruhem, podobně jako v případě vlajkové lodi Huawei.

Co se ještě týče displeje, chrání ho odolné sklo Gorilla Glass 5. generace a co je překvapením, hodnota maximálního jasu dosahuje obrovských 1000 nitů! LG to dosáhlo přidáním čtvrtého bílého subpixelu do každého pixelu. Zároveň je až o 30% úspornější, než v případě G6. Tento jas však nebude k dispozici stále, protože by zobrazovací panel mohl poškodit. Aktivuje se pouze v tom případě, že je hodně okolního světla a po 3 minutách se automaticky vypne. Je možné ho však znovu zapnout klepnutím po ikoně jasu.

Kamera s podporou AI pro co nejlepší fotky

I nejnovější LG G7 ThinQ dostalo do vínku duální fotoaparát na zadní straně. Oba snímače mají rozlišení 16 MPx. Jeden z nich je klasický se světelností f/1.6 a optickou stabilizací, druhý je širokoúhlý objektiv (ne teleobjektiv) se světelností f/1.9. Uložené jsou vertikálně, což je výhodou při focení na šířku, když je možné dosáhnout širší záběr. Už tradičně je zde laserové zaostřování.

Novinkou je funkce AI CAM, která dokáže rozpoznat snímanou scénu a objekt a díky algoritmům tak umožní dosáhnout co nejlepších výsledků. Například při fotografování květin se zvýší sytost barev, při focení dokumentů zas ostrost. Přední fotoaparát má velikost 8 MPx, světelnost f/1.9 a nabízí 80 stupňový záběr.

Nejnovější hardware s nekompromisním výkonem

Jak bylo zmíněno na začátku, LG již znovu nestoupli do téže louže a svou vlajkovou loď vybavilo tím nejlepším na trhu. Srdcem je tak Snapdragon 845, kterému sekunduje 4/6 GB RAM. Vnitřní úložiště má 64/128 GB a lze jej rozšířit pomocí microSD karet až do 2 TB. Dostupné budou dvě verze – klasická G7 v kombinaci 4 + 64 GB a G7 + se 6 + 128 GB.

Baterie má kapacitu 3000 mAh a podporuje rychlé nabíjení Quick Charge 4.0 (v balení adaptér ve verzi 3.0). Využít můžeš i bezdrátové nabíjení Qi / WPC / PMA. Samozřejmostí je nejnovější Android 8.0. Potěší přítomnost 3,5 mm jacku s 32bitovým Hi-Fi Quad DAC systémem. Výborný je také hlavní reproduktor Boom Box s podporou DTS-X, který dokáže simulovat 7.1 zvuk. LG G7 ThinQ disponuje certifikací IP68, čímž je odolný vůči vodě a prachu. Nachází se zde i vojenský standard MIL-STD-810G, díky kterému by mělo být zařízení odolné i vůči pádům.

Cena a dostupnost

Zatím ještě nebyla zodpovězena ani jedna z těchto otázek. Prodej nejprve začne v Jižní Koreji a až po ní budou následovat další země. Ohledně ceny se hovoří o částce kolem 17150 Kč, čímž by se stal jednou z nejlevnějších letošních vlajkových lodí. Dostupná budou 4 barevná provedení – černá, šedá, modrá a červená. Co na něj říkáš ty? Dal bys mu šanci?

Jaká je vaše reakce?
Miluji to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%