Přehled
Operační systém

9.5

Plusy

+ Vylepšený design a větší displej oproti OP 5
+ Odemykání zařízení pomocí skenu obličeje
+ Svižný systém a nekompromisní výkon
+ Slušná výdrž baterie a zejména nejlepší rychlé nabíjení na světě

Mínusy

- Žádná certifikace odolnosti
- Nemožnost rozšířit úložiště
- Reproduktor je příliš snadné ztlumit rukou

Hodnocení redakce
Uživatelské hodnocení
Hodnotit zde
Konstrukce
8.5
9.0
Displej
9.0
9.0
Výkon
10
10
Operační systém
9.5
10
Fotoaparát
8.0
9.0
Výdrž baterie
9.0
10
Zhodnocení

OnePlus 5T přichází oproti svému předchůdci pouze v téměř 6 měsíčním odstupu. Přináší 4 hlavní změny, které nejsou revoluční, ale jsou správné a implementovány v nezbytný čas. OnePlus 5T je tak znovu zařízením, které nabízí nekompromisní výkon, ale má už i lepší design a větší displej. Zlepšení při horším světle dosáhl fotoaparát, rychlé nabíjení je nejlepší na světě a kromě toho - OnePlus má také technologii na odemykání, která nemá u Androidů konkurenci. OnePlus 5T tedy dělá všechno dobře, v ničem (kromě rychlého nabíjení) extra nevyniká, ale to ani nepotřebuje - svým poměrem ceny a kvality atakuje pozici nejlepšího čínského smartphonu roku.

9.0
Hodnocení redakce
9.4
Uživatelské hodnocení
1 HODNOTENIE
Již jste hodnotili

Rok co rok se největší výrobci smartphonů maximálně soustředí svou pozornost na jeden klíčový moment – jedno zařízení, které prakticky rozhodne o osudu celého roku. Je to hop nebo trop – vlajková loď musí zaujmout ty nejnáročnější uživatele. OnePlus 5T recenze

Sleduj Fontech.cz i na Facebooku!

No jsou tu i výjimky, které se rozhodly bojovat o pozornost uživatelů se svým aktualizovaným top modelem hned dvakrát. Svého času bylo největším vyznávateľom neobvyklé taktiky Sony, poslední období však nejvíce rezonuje snaha OnePlus. Čínský výrobce, který před pár lety uchvátil a zaskočil prakticky celý technologický svět. Jeho první zařízení OnePlus One mělo vše, co vlajková loď potřebuje. Skvělý design, hardware a zejména cenu, která o několik stovek neuvěřitelně porážela konkurentů. Později přišel i povedený OnePlus 3 a už o půl roku model 3T.

Něco podobného se odehrálo i loni, tentokrát s číslem 5 v názvu. Jak se daří naplňovat kritéria nastolené společností na začátku, čili prémiové specifikace zabalené do ceny sražené na minimum, nejnovějšímu modelu OnePlus 5T, jsem zjišťoval v několikadenní recenzi. Porovnával jsem ho přitom zejména s modely konkurence – Xiaomi Mi MIX 2 a Galaxy Note 8, které také prošly mýma rukama.

OnePlus 5T za nejnižší cenu na trhu

Nejdříve se ale podíváme na to, jaké inovace nejnovější vlajkový smartphone OnePlus, přináší ve srovnání se svým předchůdcem, protože přišel jen téměř šest měsíců po něm. Stačilo to na příchod důležitých změn?

Najdi 4 rozdíly

Nejvýraznější rozdíl je jasný už na první pohled. Model 5T dostal do výbavy vůbec největší displej, jaký kdy OnePlus do svého zařízení namontoval. Z 5,5-palců jsme se tak dostali k 6-palcové obrazovce, což ale není jediná změna v této oblasti. S novými rozměry přichází do hry i nový poměr stran. Pro vlajkové modely je moderním trendem rozložení 18: 9 a starý poměr 16: 9 tak poslal do pozadí další čínský výrobce. Rozlišení v 5T můžeme označit za FullHD + (2160 x 1080), hustota pixelů však ve srovnání s předchůdcem a jeho FullHD rozlišením zůstává nezměněna – 401 ppi. Jaké jsou reálné výsledky?

OnePlus 5T recenze

Vše je tak jak má být. Obrazovka na OnePlus 5T je velmi jemná a nabízí pěkné detaily. Naštěstí výrobce dokázal z předchozího modelu zachovat technologii AMOLED, která potvrzuje svou pověst a nabízí nádherné barvy. Takzvaný želé efekt, který trápil předchůdce, je naštěstí pryč. V nastaveních si můžeš vybrat různé nakalibrován displeje. Nadprirodzenejší je výchozí režim. Teplotu barev ale můžeš zvyšovat i snižovat podle potřeby a preferencí.

Co se týče srovnání s jinými zařízeními: displej OnePlus 5T určitě nestačí na úchvatný Infinity panel z Galaxy Note 8, ale na druhé straně o něco převyšuje LCD obrazovku ze Xiaomi Mi MIX 2. Rozdíl mezi nimi je však minimální.

OnePlus 5T recenze

Vytkl bych jen maličkost – u nových smartphonů skvělé vypadají zaoblené rohy displeje, a to zejména při přehrávání videa na celé ploše. Na OnePlus 5T jsou zkosené jen mírně, což je škoda. Oproti modelu OnePlus 5 jde ale celkově, díky zvýšení rozměrů a nasazení nového poměru stran, za zdařilé změny. Displej OnePlus 5T může soupeřit s těmi nejlepšími na trhu. Tedy pokud ty nemají rozlišení QHD.

Naskočil na moderní vlak

V oblasti designu naskočilo OnePlus na trend s minimalizováním rámečků kolem displeje, který výrobce ještě před půlrokem nestihl. Nové úpravy umožnily ponechání kompaktních rozměrů navzdory většímu displeji. Odnesl si to snímač otisků prstů, který se musel pobrat na zadní stranu. To je tedy v pořadí druhá výraznější změna oproti OP 5 a díky ní nový model vypadá lépe, modernější a prémiovější. Ostatní prvky zůstaly víceméně na svých místech.

OnePlus 5T recenze

Zadní stranu tvoří unibody kovová konstrukce, která není tak exkluzivní jako sklo v Note 8 či keramika v Mi MIX 2, stále však jde o velmi kvalitně sestaven produkt. Zařízení se drží dobře a zadní strana navíc není až tak návyková na zachytávání otisků prstů. Na levém boku se nachází také speciální tlačítko pro ovládání tichého režimu. Díky tomuto prvku si můžeš rychle přepínat nastavení zvuku příchozích hovorů či notifikací. Je to prvek, který jsem zpočátku využíval minimální, ale časem přišel zvyk a jde o velmi pohodlnou a návykovou možnost.

Skvělou zprávou je, že OnePlus 5T si ponechal i 3,5 mm jack. Kvalitou průměrný je jediný reproduktor na spodní hraně, který však má i jeden nedostatek nesouvisející se zvukem. Jde o umístění reproduktoru, který je při držení zařízení v horizontální poloze velmi snadné zakrýt. Velmi nepomáhá ani nasazení ochranného krytu, například během přehrávání videa na celou obrazovku si tedy třeba dávat pozor na polohu pravé ruky.

OnePlus 5T recenze

Celkově není design a konstrukce OnePlus 5T velmi originální, ale je kvalitní, pevná a i vizuálně působí dobře. Dělá tedy to co má, i když nevyniká.

Heuréka, ono to funguje

Pokud bych měl vybrat nejméně oblíbenou funkci, kterou jsem testoval například na modelech Galaxy Note 8 či Xiaomi Mi MIX 2, tak bych jednoznačně ukázal na odemykání zařízení prostřednictvím skenování obličeje. Na současných Android tato technologie prostě (zatím) nefunguje. Její používání je nepohodlné, zdlouhavé, nepraktické a nepřesné. Upřímně, když jsem stejnou funkci viděl na OnePlus 5T, ani jsem ji nechtěl zkoušet. V rámci recenze jsem to však považoval za nezbytné, a tak jsem se tak trochu neochotně pustil do úvodního snímání obličeje.

Po pár úspěšných a neomylných odemknutí během několika minut od spuštění funkce jsem si začal uvědomovat, že toto se tak trochu vymyká mé předchozí zkušenosti. Když jsem však ani po dvou celých dnech funkci nevypnul, bylo jasné, že budu muset chválit. Přes den, při slunečném počasí, v šeru, ve tmě iv noci. Mnou původně nenáviděná funkce fungovala spolehlivě prakticky za každých podmínek. Jen v noci byl potřebný vyšší jas z displeje, ale i tak bylo celé snímání velmi spolehlivé. Nevěřícně jsem kroutil hlavou.

OnePlus 5T

Zařízení jsem přitom nemusel držet v přesné poloze zdlouhavě před mou tváří, snímání totiž fungovalo při více krkolomných úhlech. To byla přitom jedna z hlavních připomínek oblasti komfortnosti. Nemusel jsem ani snímání často opakovat, protože drtivé množství skenování úspěšně proběhlo na první pokus. Ve většině případů jsem už měl dokonce zařízení odemčeno ještě před rozsvícením displeje. Skener otisků prstů jsem nakonec přestal využívat, vůbec poprvé jsem dal přednost skenování obličeje.

OnePlus 5T

Nevím jak to OnePlus dokázalo, ale funguje to. Obávám se trochu, jaký vliv to má na bezpečnost. OnePlus nevyužívá na skenování tak pokročilou technologii jako Apple. V smartphonu OnePlus 5T není snímání obličeje ani autorizované pro platby a i když všechny pokusy o odemčení zařízení jiným člověkem byly neúspěšné, uživatelům zaměřeným na bezpečnost stále doporučuji zůstat při ověřenejších metodách. Skenování obličeje bylo exkluzivně představeno pro nejnovější model OnePlus, ale postupem času ho už dostávají i starší zařízení výrobce. Je to však třetí ze změn, kterou přinesl OP 5T a velmi povedená. Ta čtvrtá už dostává vlastní sekci.

Náhradník zlepšuje fotoaparát

Model OnePlus 5 se v oblasti fotografické výbavy prezentoval duálním zadním snímačem, na který výrobce ve velké míře stavěl i svůj marketing. Jeho výkon však nebyl příliš oslnivý, a to zejména při horším světle. OnePlus se tak rozhodl pro změnu. Teleskopický senzor, který zajišťoval bezztrátový zoom, nahradil novým snímačem.

OnePlus 5T

Ten disponuje stejným clonovým číslem jako hlavní snímač a tedy f / 1.7, avšak již nedokáže přibližovat. Při OnePlus 5T tedy sestavu tvoří hlavní 16 MPx fotoaparát a sekundární 20 MPx senzor. Hlavní snímač zachycuje větší pixely jako sekundární, ale systém je následně kombinuje pro lepší výsledky. Povedly se tedy změny?

OnePlus 5T

Začnu tedy netradičně hned při nočních fotografiích. Při porovnání se můžeme podívat na naše testování OnePlus 5. Podmínky jsou v porovnání bez debaty rozdílné, ale pokusím se být co nejobjektivnější. Podívejme se na dva, alespoň z části, podobné záběry:

OnePlus 5 vs OnePlus 5T
(oba snímky mají snížené rozlišení na stejnou hodnotu)

I když světelné podmínky je těžké porovnat a žlutý nádech z OP5 je očividně způsoben pouličním osvětlením, víme z toho určité závěry vyvodit. Například dlažební kostky mají na snímku z 5T-čka jednoznačně více detailů, stejně tak objekty kolem. Oba snímky mají množství šumu, ale opět jednoznačně vyhrává novější model. I barvy jsou důvěryhodnější a celá snímek jasnější (i po přihlédnutí k osvětlení). První zpráva je tedy jasná – OnePlus 5T produkuje při horším světle jednoznačně lepší snímky.

Noční fotky + interiér

Při širším pohledu však takový jednoznačný nebudu. Fotoaparát od OnePlus má v noci na vlajkovou loď stále své nedostatky a mouchy, jakými jsou částečně neostré záběry či příliš mnoho šumu. Smartphone sice poráží OnePlus 5 či konkurenta Xiaomi Mi MIX 2, ale výsledky z těchto smartphonů byly prostě špatné a být lepší nebylo až tak příliš složité. No nechci brát OnePlus 5T své zásluhy, zlepšil se, ale stále nemohu fotoaparát uvést k silným stránkám smartphonu a k výhodám oproti konkurenci. Stačí však už jen málo.

Denní fotky

Při denním světle nebudeš mít problém zachytit s OnePlus 5T kvalitní snímky. Senzor je rychlý a naštěstí i při manuálně nastavitelném režimu HDR. Barvy, ostrost i celková kvalita snímků je slušná. No například při zatažené zimní obloze jsem měl trochu problém s přeexponování bílou. Na smartphonu to přitom není vždy vidět, ale při prohlížení fotek v počítači se ukáže tento mírný neduh.

Režim portrét a bokeh efekt

Co se týče bokeh efektu, opět je to tak trochu na vážkách. Umí dosáhnout pěkné efekty, ale ne vždy je vykreslení zaostřeného objektu přesné. Poměr povedených fotek vs. zmetků je však akceptovatelný. Efekt rozmazání se zároveň ale nedá manuálně upravovat při snímání a ani následně v galerii. Systém alespoň umožní ukládat originální fotografii, jakož i tu s bokeh efektem.

Originál vs 2-násobné priblížení

Co se týče 2-násobného přiblížení, to trpí výměnou sekundárního snímače. OnePlus 5T už nemá teleskopický senzor, takže zoomování už pořizuje jen systém. Výsledky samozřejmě nejsou stejně kvalitní jako u OnePlus 5, ale výměnu snímačů hodnotím kladně. Lepší výkon v noci Uživatelé hodí více než 2-násobný zoom.

Originál vs HDR

Další režim, na který si třeba při OnePlus 5T trochu zvyknout je HDR. Jak jsem již zmiňoval, je rychlý, takže hravě zachytí i pohybující objekty. Z výsledných záběrů je ale jasné, že má tendenci trochu „přehánět“. Snímky utíkají do nepřirozených barev, respektive často působí jako po přidání určitého filtru. Výhoda nebo nevýhoda? Jak kdy a jak pro koho.

Aplikace fotoaparát

V aplikaci fotoaparátu se dlouho zastavovat nebudeme. Je to klasika, ale s jedním háčkem. Na první pohled sice působí jednodušší, ale někdy jsem opravdu měl problém najít některé nastavení. Třeba se tak na začátku s aplikací trochu pohrát a následně už máš k dispozici vše potřebné. Manuální režim nabízí celkem slušné hodnoty. Například rychlost snímání lze nastavit od 1/8000 s až po 30 s. Další hodnoty si můžeš prohlédnout v náhledech aplikace.

Video

V oblasti nahrávání videa nabízí OnePlus 5T možnost nahrávat 4K video při 30 snímcích za sekundu. To je hodnota, kterou známe z většiny loňských vlajkových modelů. Barvy či přeostřování působí opravdu dobře. I v tomto případě zde však je jedno specifikum. Smartphone nedisponuje hardwarovou stabilizací, ale „jen“ systémovou (EIS). Při hodnocení jsem opět na vážkách: funguje to, ale celá stabilizace působí uměle. Tedy přesně tak, jakou ve skutečnosti i je. Plně nahradit optickou stabilizaci se tedy nepodařilo.

Záruka na jeden den

Fotoaparátem jsme prakticky završili seznam čtyř největších změn, které OnePlus 5T přinesl oproti svému předchůdci. K nezměněným prvkům již patří baterie, která tak dostala kapacitu 3300 mAh. V souvislosti s větším displejem tak automaticky přicházejí obavy, zda smartphone poskytne dostatečnou výdrž. Smést ze stolu je však můžeme hned na začátku.

Minimálně jednodenní výdrž je garantována i nadále a na konci dne ti totiž určitě vždy něco zůstane. Někdy to bude možná až 40%, při náročném používání zas kolem 10%, ale baterie ve OnePlus 5T uživatele opravdu během dne podrží. Její výkon se mi líbil více než u Mi MIX 2 i Note 8, což následně potvrdily i výsledky z benchmarku. V testu aplikace PCMark vydržel o hodinu až 45 minut déle než zmiňovaní dva konkurenti. K plným dvěma dnem se ale bude těžké dostat. K dispozici je i spořič baterie, který funguje klasicky omezením například synchronizace na pozadí, jasu či notifikací. To ale není to hlavní, o čem chci mluvit.

Když 30 minut znamená 24 hodin

Každý uživatel smartphonu se zřejmě čas od času objeví v situaci, kdy zapomene na večerní nabití, respektive nějakým jiným způsobem se dopracuje ke stavu, kdy zhrozeně zjistí, že jeho smartphonu chybí dost šťávy na zvládnutí celého dne, výletu či jiné události. Kritickou situací je, když na nabití zařízení nezbývá mnoho času. OnePlus 5T je ale na tyto okolnosti připraven nejlépe na světě.

OnePlus 5T

Rychlonabíjení DashCharge totiž ve srovnání s konkurencí funguje jako technologie z jiné planety. Tak například z nuly na 60% se baterie dostane za půl hodinku. To je už nabití, se kterou se dá zvládnout i celý den a jen s malými omezeními. Nemusíš přitom řešit další nabíjení ve škole, v práci či hledat PowerBank. 30 minut nabíjení tak může klidně znamenat celodenní výdrž.

OnePlus 5T

Pokud přitom uživatel potřebuje více, stačí počkat dalších 10 minut a to baterie dosáhne 80% kapacity. Následně se již nabíjení trochu zpomalí, z nuly na sto je to tedy v průměru kolem 70-80 minut, což už dokáže i konkurence. Nárůst úvodních desítek procent baterie je však skutečně extrémní.

Nahánění gigabajtů

Srdcem OnePlus 5T je nejlepší loňský procesor pro Android, Snapdragon 835. Tomu dělá společnost podle verze buď 6 GB nebo až 8 GB RAM. K dispozici je i grafický čip Adreno 540 a opět podle verzi, 64 GB nebo 128 GB vnitřního úložiště. Systémem zařízení je Android 7.1 s celkem lehkou nástavbou OxygenOS. Podle tohoto krátkého seznamu specifikací je již jasné, kam směřujeme.

OnePlus 5T

V minulém roce se do Androidu nedalo natlačit nic lépe a jelikož jsem měl k dispozici nejvýkonnější verzi OnePlus 5T, držel jsem v rukou jeden z nejrychlejších smartphonů světa. Tedy to neukazují jen různé porovnávačky na YouTube, ale i moje zkušenost a pocitově jde o bleskový stroj. V benchmarcích poráží OnePlus 5T konkurenci od Samsungu, Xiaomi i svého předchůdce. Smarfón prakticky nemá omezení, vše dělá plynule, z operační paměti si vytáhne i několik dní otevřené aplikace a také hry načte rychleji než konkurence. Problémem je, že to nevidím jako obrovskou výhodu.

Rychlé totiž byli i Note 8 a Mi MIX 2, které měly menší paměti RAM. Rozdíly při vzájemných srovnávání jsou fajn, ale tu sekundu si při reálném používání nikdo nevšimne. A kdo potřebuje z paměti vytahovat dny staré aplikace? Dokonce je to již dříve na škodu. Už jsem to zmiňoval při recenzování vlajkové lodi od Xiaomi – je fajn mít v rukou obrovský výkon, ale v současnosti je prakticky jedno, jestli si koupíš 8 GB nebo 6 GB verzi. Ultrarychlé budou obě.

OnePlus 5T

Praktičtější je již dříve přemýšlet o tom, zda chceš 64 GB úložiště nebo 128 GB. Doufám ale, že toto výkonnostní vakuum už nebude trvat dlouho. Snad už letos přijdou pokročilejší technologie rozšířené a virtuální reality, při kterých otázka 6 nebo 8 GB RAM dostane nový smysl.

Jednoduchost znamená rychlost

Už při výkonu jsem zmiňoval operační systém OnePlus 5T. Zařízení zatím funguje na starším Androidu 7.1, ale pomalu začíná přicházet aktualizace na Oreo. Ta však během mého užívání stále nebyla oficiálně dostupná. OnePlus ve své vlajkové lodi využívej OxygenOS 4.7. Jde o poměrně lehkou nadstavbu, která umožňuje naplno využít výkon zařízení a vše je bleskové.

Operačnímu systému nechybí široká možnost nastavení. Upravit si můžeš například barvu LED diody pro různé upozornění či skrýt panel nástrojů. Samozřejmostí je úprava dostupných funkcí v oznamovacím centru, které je vyvoláno tahem prstu dolů. Nechybí rozdělení obrazovky, takže můžeš využívat i dvě aplikace současně. Favoritem může být například kombinace YouTube + sociální sítě. K dispozici je i funkce Paralelní aplikace, která umožňuje například ve Facebooku, Messenger či WhatsApp využívat dva účty. Velmi užitečné například na rozdělení pracovních a osobních kont.

Smartphone podporuje i gesta. Ty je možné využívat na snímači otisku prstu, v systému i na vypnuté obrazovce. Použitelné jsou zejména ty na skeneru otisků. Tažením dole je například možné prohlédnout si notifikační centrum, to se může hodit zejména uživatelům s kratšími prsty. Ještě pohodlnější je možnost snímat (self) fotografie přiložením prstu na skener. OxygenOS nabízí i možnost úpravy vzhledu systému. K dispozici jsou dva motivy. Standardně se zobrazuje světlý, přičemž k dispozici je i tmavý, který vyladí celý systém do černé barvy. Zajímavější je možnost změnit ikony. Standardně jsou k dispozici tři balíčky, ale další je možné doinstalovat přímo z Google Play.

Dostupný je i asistent na domovské obrazovce. Nejde o nějaké využití umělé inteligence, spíše je to centrum, kde se zobrazují základní informace o smartphonu a používání. Nechybí tak například nedávné kontakty, aplikace nebo množství využitých dat. Dostupná je i možnost přidávat další widgety. Mluvit o tom více je zbytečné, celé centrum není vychytávkou, kterou by si musel využívat a pravděpodobně ani nebudeš.

Zajímavý je ještě režim čtení, který lze nalézt v nastavení obrazovky. Ten vyladí vybranou aplikaci případně celý systém do příjemné černobílé barvy, která je přívětivější pro oči a pohodlná při dlouhém čtení. OxygenOS také nabízí možnost změnit velikost písma, vhodně pro starší či zrakově znevýhodněné. I největší hodnota však mohla být ještě větší.

Další části systému jsou již víceméně známé i u ostatních Androidů. Systém má také menu všech aplikací, tedy funkci, která mi například v MIUI chybí. Celkově je systém dobře přizpůsoben hardwaru OnePlus 5T a přispívá tak k tomu, že zařízení se řadí k nejrychlejším na světě. Pokud k tomu výrobce přidá i zdařilé aktualizace, půjde rozhodně o silnou stránku zařízení.

Méně, ale časteji

Je jasné, že necelý půl rok nestačí na příchod nějaké revoluční změny či technologie, která absolutně zastíní předchozí model. Na druhé straně však OnePlus 5T oproti svému předchůdci přináší novinky, které celkové zařízení jednoznačně posouvají vpřed. Dá se přitom říci, že přicházejí v pravý a nezbytný čas.

OnePlus 5T

Uživatelé OnePlus 5 lze cítí křivdu. Výrobce ukončil prodej jejich zařízení jen půl roku po jeho představení a vše podřídil ve prospěch nového modelu. Takový je však život v rychlém technologickém světě. Ti, kteří se těší z odůvodněných změn, jsou nyní uživatelé OnePlus 5T, o pár měsíců se však možná i oni ocitnou na druhé straně barikády. Usnout na vavřínech se v smartfónovom světě jednoduše nevyplácí a OnePlus tak dělá co může. Každého pololetí.

Číňanem roku se stává…

Nejnovější vlajková loď čínského výrobce OnePlus v podstatě plní vše, co má a zařízení nic nechybí. Nabízí kvalitní displej s FullHD + rozlišením, výkonově jde o možná nejrychlejší smartphone celosvětově, má už i slušný fotoaparát a moderní design. Toto všechno jsou oblasti, ve kterých si vede velmi dobře, ale v žádné z nich zcela neexceluje. Samsung je o značný kus vpřed při displejích, výkonnostní rozdíl je v reálných podmínkách mezi špičkou těžko rozlišit, no a vlajkové lodě některých konkurentů už mají i originálnější design a hned několik z nich i lepší fotoaparát.

OnePlus 5T

V čem se OnePlus 5T vymyká ze zažitých kruhů je zejména překvapivě skvěle fungující skener obličeje a neuvěřitelně rychlé nabíjení. V této technologii je OnePlus jednoznačně nejlepší na světě a to je při panující konkurenci obdivuhodné. Na druhé straně, chybí mu jakákoliv certifikace odolnosti, a to je škoda. Možná to je daň za ponechání 3,5 mm jacku.

OnePlus 5T

Při porovnávání s jinými zařízeními se budu řídit momentálními cenami na Slovensku. Co se týče čínských zařízení, OnePlus 5T v mém pohledu nabízí lepší hodnotu než Xiaomi MI MIX 2. Má lepší fotoaparát a hlavně bezproblémové nahrávání videa. S doplňkem v podobě lepší výdrži baterie a technologií QuickCharge, za příplatek pár stovek rozhodně stojí (cca 13 200 Kč vs 14 800 Kč). Soupeřem ještě může být Huawei Mate 10 Pro, ten je už ale minimálně o stovku dražší a OnePlus 5T sice o něco poráží ve fotoaparátu, ale celkově je poměr cena / výkon za mě pozitivnější při OnePlus.

To vlastně platí o srovnání se všemi zařízeními, které přicházejí ze stejného východního trhu. OnePlus 5T nabízí nejlepší hodnotu za peníze a je podle mě Číňanům roku. Celosvětově je to už trochu jinak. Problémem je Samsung Galaxy S8 +, který se dá na Slovensku koupit v prakticky stejné ceně jako 5T (6 GB RAM verze) za zhruba 14 975 €. Lepší duální fotoaparát a hlavně neuvěřitelný Infinity displej jsou vlastnosti, které za mě rozhodují tento souboj ve prospěch Samsungu.

OnePlus 5T za nejnižší cenu na trhu

OnePlus 5T

Vlajková loď OnePlus tak již není svou cenou, takovým zabijákem konkurence jako tomu bylo v minulosti. Je to však stále zařízení, které patří k naprosté špičce s nejlepším poměrem výkonu a ceny u vlajkových lodí. Konečné rozhodování je už na tobě, ale pokud si vybereš OnePlus 5T, budeš spokojen.

Jaká je vaše reakce?
Miluji to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%