Už dlouho se ve smartphonovém průmyslu mluvilo o snímači otisků prstů v displeji, který má být inovativnějším způsobem biometrického zabezpečení. Ze všech výrobců ho však jako první do svého modelu implementovalo čínské Vivo a po něm i Huawei. Na vestavěný snímač otisků prstů v displeji by mohl brzy vsadit i korejský Samsung, který si už stihl vyřídit vlastní patent.

Sleduj Fontech.cz i na Facebooku!

Všechny modely z řady Galaxy Note nabízeli uživatelům svého času ten nejlepší hardware a možnosti, jaké byly dopřány pouze prémiovým smartphonům. Ve stejném duchu se bude nést i osmý zástupce této linie, který bude debutovat už koncem léta. Samsung mu s určitostí dopřeje špičkové komponenty, ke kterým by nyní mohl přibýt i dlouho očekávaný snímač otisků v displeji.

Stále se ještě toho může mnoho změnit

S touto výbavou měl však v minulosti přijít už model S8, či později Samsung Galaxy Note 8 a nová S9-ka. Takové spekulace se v té době ale nepotvrdily a uživatelé si tak na vestavěný snímač otisků v displeji museli ještě počkat. S příchodem modelu Galaxy Note 9 však může čekání skončit, čemuž nasvědčuje i nový patent společnosti. V něm Samsung prozrazuje, jak by měl tento prvek umístěný v dolní části displeje v jeho podání fungovat. Po přiložení prstu se obrazovka pod ním automaticky rozsvítí, aby mohl tento senzor ověřit identitu pomocí otisku. Zatím ale spekulace o tom, že by se tato výbava dostala do Samsungu Galaxy Note 9, nebyly potvrzeny.

Nenech si ujít
Samsung s půlročním předstihem dokončil technologii, která může výrazně pohnout trhem

Pokud by výrobce nestihl tento prvek vložit do tohoto modelu, ocitnout se později může až v modelu Galaxy S10. Bližší informace o novém zástupci Note-linie se však budeme dozvídat již v průběhu července, kdy se na světlo světa dostanou různé uniklé zprávy. Již nyní je ale jasné, že budeme mít dočinění s jedním z nejlepších smartphonů tohoto roku. Korejská společnost by přece své fanoušky nechtěla zklamat, a tak se rozhodne vynasnaží, aby nová Note 9-ka splnila jejich přání. Těšit se už nyní můžeme na procesory Snapdragon 845 a Exynos 9810, ale prvním čipem bude vybavena pouze verze prodávaná v USA.

S oběma modely ale bude kooperovat velká RAM-ka, jejíž kapacita bude minimálně stejná jako v minulém roce, tedy 6 GB. Kombinace výkonného hardwaru přinese i pořádnou dávku výkonu, který Galaxy Note 9 už stihl předběžně odhalit v benchmarku GeekBench. Top model Samsungu by však měl přinést ještě kvalitnější displej a na zadní stěně i dvojici fotoaparátů, které by mohly dostat možnosti, s jakými jsme se setkali v modelech Galaxy S9 a S9 +. Zároveň by měla narůst i kapacita baterie a samozřejmostí už bude nejnovější operační systém Android 8.1 Oreo.

Jaká je vaše reakce?
Miluji to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
100%