Snad nejvíce kontroverzním tématem současnosti na trhu se smartphony je výřez na obrazovce, který zpopularizovali Essential Phone a iPhone X. Výrobci argumentují větší plochou displeje, ale ne všem uživatelům se však takové řešení zamlouvá. Tomuto trendu zatím statečně odolává Samsung, dokdy však?

Sleduj Fontech.cz i na Facebooku!

Portál Mobielkopen totiž teď přinesl obrázky z nedávno podaného patentu jihokorejské společnosti. Náčrty, které Samsung přiložil k žádosti pro čínský patentový úřad SIPO odhalují zařízení s výřezem v displeji (na titulní fotografii výše). Tento prvek se nachází tradičně v horní části a tvarem i velikostí připomíná již existující řešení některých výrobců. Rozhodl se tedy Samsung vyrobit smartphone s výřezem v displeji?

Jelikož jde zatím jen o patent, není možné nic s jistotou tvrdit a mnoho podobných návrhů společností se nikdy ani nevyrobí. To může být tedy klidně osud i tohoto kousku. Samsung si dokonce v minulosti z výřezu na iPhone X utahoval, takže i z tohoto pohledu by šlo o nečekaný tah.

Trochu jiná varianta

Kromě tohoto patentu se na internetu objevil ještě jeden. Tentokrát s displejem, který obhospodařuje až 99% přední plochy. Tento náčrt svým designem již více připomíná smartphony řady Galaxy S, a to rozmístěním tlačítek, ale i umístěním zadního fotoaparátu. Chybějící snímač otisků prstů by zas mohl naznačovat využití skeneru přímo v displeji.

Kdyby se tedy přece jen jeden z těchto patentů měl stát skutečností, který z nich bys chtěl vidět na trhu?

Jaká je vaše reakce?
Miluji to
27%
Páči sa mi to
36%
Chcem to
5%
Mám to
5%
Nepáči sa mi to
5%
Neznášam to
23%