Spor mezi uživateli operačního systému MacOS a Windows jsou neutuchající. Oba systémy mají své výhody i nevýhody, pro které si je uživatelé zvolili. Postupně se však některé funkce dostávají z jednoho systému na druhý a stejně to je i v případě nové aplikace pro Windows, která přináší užitečnou funkci z počítačů Mac.

Sleduj Fontech.cz i na Facebooku!

V obchodě Microsoft Store se objevila nová aplikace, která přináší pro systémy Windows užitečnou funkci z počítačů Mac. Nazývá se QuickLook a dělá přesně to, co prozrazuje její název. Umožňuje prohlédnout většinu typů souborů a složek v Průzkumníku pouhým stisknutím mezerníku.

Zatím jen jako samostatná aplikace

Uživatelům počítačů Mac je tato funkce jistě známa. Nyní se dostala už i na systémy Windows a to ve formě klasické aplikace, která je dostupná ve Windows Store. K dispozici je zdarma a podporuje pouze systém Windows 10, kromě verze S. Aplikace nelze velmi přizpůsobit, ale základní funkce zvládá skvěle. Zda se dostane i do samotného systému je sporné. Ale určitě by jí přivítali více uživatelů, jelikož se jedná o zcela návykový a rychlý způsob procházení souborů.

Po instalaci stačí aplikaci spustit a začít ji hned používat. Běží na pozadí, takže to vypadá, jako by byla součástí samotného systému. Používání je velmi jednoduché. Při zvolení nějakého souboru, se stisknutím mezerníku zobrazí jeho náhled. Opětovným stisknutím klávesy se zavře (nebo stiskem Escape). Pokud máš zobrazený náhled souboru a stiskneš Enter, náhled se zavře a automaticky se soubor otevře ve výchozí aplikaci. Stisknutím šipek nahoru a dolů se můžeš přesouvat mezi soubory. Rolováním kolečka na myši můžeš upravovat hlasitost a přidržením CTRL a posouváním kolečka můžeš využívat funkce přiblížení / oddálení.

Aplikaci nedělá problém většina souborů jako písničky, obrázky, dokumenty nebo .rar soubory. Ve většině případů jde o rychlejší způsob procházení, než je samotné otevírání. Podobnou aplikací je i Seer, ale Quick Look nabízí lepší prostředí a také pravidelné aktualizace prostřednictvím Microsoft Store.

Jaká je vaše reakce?
Miluji to
100%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%