Nejočekávanějším Samsung Galaxy smartphonem současnosti je model Note 9, který by k nám měl přijít v nejbližších měsících. Spekulace kolem zařízení tedy s blížícím se představením nabírají na obrátkách, avšak někteří designéři se už dívají dál. Jak by mohl vypadat Samsung Galaxy S10?

Sleduj Fontech.cz i na Facebooku!

Příchod nových technologii do smartphonů je velmi významnou součástí konkurenčního boje mezi výrobci. Samsung samozřejmě má v této oblasti bohaté zkušenosti a sám přinesl tento rok vůbec jako první na mobil proměnlivou clonu ve fotoaparátu Galaxy S9 a Galaxy S9 Plus. Své inovace nám však letos ukázaly i výrobci jako Huawei, Xiaomi a rozhodně nejvíce zaujalo Vivo. Právě v daných technologiích by se mohl Samsung při Galaxy S10 inspirovat. Pohled, jak by to mohlo vypadat, nám na několika renderech přibližuje německý portál Mobil-Henden.de.

Designové oživení

Prvním výrazným designovým oživením budoucího Galaxy S by mohl být transparentní panel na zadní straně. Takové řešení nám již ukázalo HTC u modelu U12+, ale nedávno zarezonovalo zejména Xiaomi u smartphonu Mi 8 Explorer Edition. I když právě z příkladu čínského výrobce víme, že efektivní a efektní rozložení součástek u takovéhoto panelu je mimořádně náročné, i tah s „falešnou“ základní deskou by mnohé fanoušky stále potěšil.

Snímač otisků v displeji se v souvislosti s řadou zařízení Galaxy vzpomíná už déle, jeho implementování do smartphonu Note 9 však stále vypadá velmi sporně. Galaxy S10 by však podobnou technologií už rozhodně mohl disponovat a u svých renderů to využili i designéři.

Mimořádně soutěživou oblastí dnešních smartphonů je jednoznačně fotoaparát. V tomto kritériu letos zaujal nejen Samsung, ale ještě více i Huawei s trojitým snímačem na modelu P20 Pro. Větší model Samsungu, Galaxy S10+, by tedy při troše fantazie mohl zvolit podobnou cestu a takové řešení zaujme nejen výkonově, ale na nabízených renderech i svým vzhledem.

To byly tedy konstrukční a výkonnostní změny, které by rozhodně oživily design i funkcionalitu Galaxy S linie. Je tu však i možnost, že další vlajkový smartphone od Samsungu už nenabídne 3,5mm audio jack, který jihokorejská společnost ve svých zařízeních stále ponechává. Mnoho jiných výrobců však tento prvek již definitivně odstranilo a časem je tak pravděpodobné, že na tento vlak naskočí i Samsung. Kdy to však bude, uvidíme. Do představení Galaxy S10 nám zbývá ještě dostatek času, tyto neoficiální rendery smartphonu však určitě plní nejeden sen uživatelů.

Jaká je vaše reakce?
Miluji to
33%
Páči sa mi to
33%
Chcem to
17%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
17%