Plusy

+ Poměr cena/kvalita
+ Vícero vstupů
+ Pro dané použití dobrý zvuk
+ Čisté a zřetelné dialogy

Mínusy

- Nevhodný pro náročné uživatele

Xiaomi si pro nás připravilo nový levný soundbar, který by nám měl zpříjemnit sledování televize. Jeho celé jméno je Xiaomi Mi TV Speaker (nebo i Soundbar), čili jednoduché a zapamatovatelné. Toto zařízení jsem dostal na test a teď si můžeš přečíst, jak obstál soundbar z Číny s velmi lákavou cenovkou.

Sleduj Fontech.cz i na Facebooku!

Tento reproduktor není první svého druhu, který Xiaomi vyrobilo. I proto jsem čekal, že jeho kvality budou dost vysoké, ne však jako podobné produkty zvučných značek s cenovkami i více-násobnými. Jak dopadla moje očekávání? Překvapení či zklamání? Recenze Xiaomi Mi TV Speakeru / SoundBaru ti to vyjasní.

Xiaomi Mi TV Speaker za doposud nejnižších 2000 Kč
Bezpečný nákup přes FonTech Shop

Balení
  • Xiaomi TV Speaker (Soundbar)
  • Adaptér 16V, 2.5A, délka kabelu 150cm
  • Šroubky pro montáž na stěnu
  • Koaxiální kabel
  • Manuál v Čínštině
Krasavec?

Těžko říci, design je jednoduchý a účelový. Po designové stránce hodně závisí na celkovém designu tvého obývacího pokoje, protože design reproduktoru je sterilní, nemastný, neslaný, uvařený tak, aby opravdu nevyniká v žádném obýváku. Otázkou je, zda náhodou nemáš obývák, jejíž by designově neseděl.

Soundbar je vyroben z tvrdého plastu bílé barvy, zepředu je textilie šedé barvy. Shora najdeš knoflíky na přepínání vstupů a ovládání hlasitosti. Vzadu jsou umístěny vstupy a vypínač. Samotný soundbar má na šířku 83 cm, výšku 8.5 cm a hloubku 8 cm.

Konektivita a technika

Konektory reproduktoru jsou ukryty na zadní straně, tedy nenarušují minimalistický design. Na výběr jsou vstupy přes 3.5 mm jack, koaxial, optiku, line in a bluetooth. Pod krytem se skrývají dva reproduktory pro nízké vlny, dva výškové reproduktory a čtyři pasivní radiátory. Soundbar obsahuje levý a pravý kanál. Podle výrobce je frekvenční rozsah 50 až 20 000 Hz.

Zvuk a reálné využití

Zvuk reproduktoru je obstojný v každodenním běžném používání TV. Dialogy jsou zřetelné a čisté, hloubky i výšky zastoupeny v dostatečném množství. Právě takové podmínky vnímám jako ideální pro použití tohoto Soundbaru. Zprávy, relace, fotbal, hokej, občas film a občas nějaká garden party. Zvuk je oproti zabudovaným TV reproduktorům mnohem kvalitnější, velmi rychle si na to zvykneš.

Na druhou stranu nečekej zázraky. Hloubky jsem ucítil už od 35 hz, ale zdaleka to nejsou to ty hloubky jako z velkého subwooferu. Jednoduše, jsou tam, ale zatřesou maximálně stolkem, na který reproduktor položíš, zážitek jako z kina, kdy se od basů třese všechno, zde není. Schopnosti tohoto reproduktoru nejsou neomezené a na to, aby hrál úžasně, nemá objem, techniku a ani cenu. Hraje však obstojně a když jsem na konci zjistil, že stojí hluboko pod 3000 Kč, bylo to překvapení. Čekal jsem vyšší částku.

Maximální hlasitost daleko převyšuje to, co běžně v obýváku potřebuješ a postačuje i na zmíněnou garden party. Zvuk se v průběhu hlasitosti mění, bohužel. V nízké hlasitosti soundbar zní jakoby se wooferům nějak nechtělo do práce, pokud přidáš na normální, běžně používanou úroveň, probudí se. Pokud přidáš ještě více, soundbar najednou ožije a jeho zvuk má dostatek basů pro menší otevřený prostor. Většinou jsem testoval zvuk pomocí Bluetooth připojení, SoundBaru docházel dech přibližně při 75% hlasitosti. Daná hlasitost je dostatečná pro zmíněnou party nebo ozvučení celého domu.

Skvělý kompromis

Soundbar od Xiaomi mi zpříjemnil každodenní sledování televize a zvuk v obývacím pokoji posunul o pár levelů výše, než byl před tím. Na lepší zvuk jsem si rychle zvykl a jeho minimalistický design zapadne do téměř každého obývacího pokoje. Při dotyku působil levnějším dojmem, ale při té ceně, co bych víc chtěl. Široká konektivita, výborný zvuk pro každodenní běžné použití a velmi výhodná cenovka z něj dělají zařízení, které stojí za to.

Xiaomi Mi TV Speaker za doposud nejnižších 2000 Kč
Bezpečný nákup přes FonTech Shop

Zdůraznit však musím, že pokud jsi audiofil nebo si velmi potrpíš na kvalitě podaného zvuku, toto zařízení není pro tebe a sáhni raději po nějaké Zvučné značce. Tento soundbar je stvořen pro obyčejné uživatele, kterým zabudované TV reproduktory nestačí.

Jaká je vaše reakce?
Miluji to
0%
Páči sa mi to
60%
Chcem to
40%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%