Portfolio mobilních zařízení od Xiaomi se opět rozrostlo. Tentokrát jsme se kromě nového smartphonu dočkali i pokračovatele oblíbených tabletů Mi Pad.

Sleduj Fontech.cz i na Facebooku!

Xiaomi Redmi 6 Pro

První novinkou je smartphone ze známé série Redmi, která se rozrůstá o model Redmi 6 Pro. Můžeme se těšit na velmi slušné specifikace střední třídy při zachování nízké cenovky. Součástí série je již výřez obrazovky, se kterým kovová konstrukce Redmi 6 Pro přichází. Displej i díky tomu dosahuje velikosti 5,84 palce a disponuje rozlišením FullHD+. Poměr stran 19:9 maximálně využívá délku zařízení, přičemž k dispozici bude také softwarová funkce pro skrytí výřezu.

Novinku pohání procesor Snapdragon 625, který spolupracuje se 3 GB nebo 4 GB RAM. Vnitřní úložiště nabízí také dvě konfigurace, a to 32 GB nebo 64 GB. Baterie disponuje kapacitou 4000 mAh a systémem je Android 8.1 s nástavbou MIUI 9. Tato kombinace hardwaru a softwaru by tedy mohla znamenat slušnou výdrž baterie.

Co se týče fotoaparátů, tak vzadu najdeme duální senzor s kombinací 12 MPx a 5 MPx snímačů. Přední fotoaparát nabízí rozlišení 5 MPx a podporu funkcí umělé inteligence. Kromě toho se na Redmi 6 Pro nachází i 3,5mm audio jack i IR blaster. Redmi 6 Pro se v závislosti na konfiguraci začne prodávat na úrovni 3400 Kč (3 GB + 32 GB) a 4400 Kč (4 GB + 64 GB). Prodej v domovské Číně začíná 26. června.

Xiaomi Mi Pad 4

Druhou novinkou je pokračovatel série tabletů Mi Pad. Tablety celkově nezažívají právě úspěšné období, avšak Xiaomi nabídne uživatelům novou příležitost. Mi Pad 4 bude celkově o něco menším zařízením než předchůdce. Pohodlnější by tak mohlo být držení v jedné ruce.

Tablet má kovovou konstrukci a přináší 8-palcový displej s poměrem stran 16:10. Na přední straně najdeme i fotoaparát s rozlišením 5 MPx, clonou f/2.0 a s podporou odemykání prostřednictvím skenu obličeje.

Vzadu se nachází 13 MPx kamera se stejnou clonou jako vepředu. Zařízení dostává slušný procesor Snapadragon 660, přičemž k dispozici budou dvě paměťové konfigurace 3 GB + 32 GB a 4 GB + 64 GB. Baterie nabídne kapacitu 6000 mAh a systémem je Android 8.1 s MIUI 9.

K dispozici je také slot pro microSD kartu. Cena nového tabletu od Xiaomi začíná na úrovni 3750 Kč a za vybavenější model dají zájemci v přepočtu 4750 Kč. Zatím nevíme, kdy by se Mi Pad 4 mohl začít odesílat i do Evropy, ale prodej v Číně začíná už 29. června.

Jaká je vaše reakce?
Miluji to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%