Xiaomi dnes představilo nové modely nižší třídy v podobě Xiaomi Redmi 6 a Redmi 6A. Nechybí přívětivý design s „full screen“ displejem, kvalitní fotoaparát, umělá inteligence a samozřejmě perfektní cenovka.

Sleduj Fontech.cz i na Facebooku!

Zatímco prodeje smartphonů světových výrobců celosvětově klesají, Xiaomi se ze svých prodejních čísel těší. Mohou za to hlavně novinky, kterými Xiaomi v poslední době jen tak chrlí kolem. Po půl roce tak Xiaomi představuje pokračovatele linie Redmi s pořadovým číslem 6 a 6A. Pojďme se tedy podívat, co tyto novinky nabízejí.

Xiaomi Redmi 6

Xiaomi Redmi 6 přichází podobně jako předchůdce Redmi 5 s přívětivým designem a full screen displejem, který nabízí HD+ rozlišení na úhlopříčce 5,45 palce s poměrem stran 18:9. Rámečky kolem displeje jsou tenčí a poměr těla a displeje smartphonu se pohybuje na hranici 80,5%. Redmi 6 přijde ve čtyřech barevných provedeních, a to ve zlaté, jemně růžové, platinově stříbrné a světle modré.

Výkonnější procesor a lepší spotřeba energie

Novinkou je použitý procesor. Předchůdce byl poháněn procesorem Snapdragonem 450 vyrobeným 14 nm procesem s taktem 1,8 GHz. Novinka Redmi 6 však poskytne osmijádrový procesor MediaTek Helio P22 vyrobený 12 nm procesem s taktem 2,0 GHz. Xiaomi tvrdí, že použitý procesor poskytne 27% nárůst výkonu a 48% snížení spotřeby energie. Smartphone přijde ve verzích s 3 GB a 4 GB operační paměti RAM a 32 GB, resp. 64 GB vnitřního úložiště, které bude možné rozšířit o microSD kartu do kapacity 256 GB.

Umělá inteligence a kvalitní duální fotoaparát

Xiaomi Redmi 6 přichází s operačním systémem Android 8.1 a nástavbou MIUI 9, která bude později aktualizována na nejnovější verzi MIUI 10. V rámci operačního systému tak Redmi 6 nabídne umělou inteligenci, která pomůže při fotografování portrétů, odemykání smartphonu pomocí obličeje a dokonce poskytne i ovládání smartphonu hlasem, tedy digitálního asistenta (zatím pouze v Čínštině). Umělá inteligence bude využívat duální fotoaparát se 12 MPx hlavním senzorem o velikosti pixelů 1,25 μm a 5 MPx sekundárním senzorem. Přední fotoaparát nabízí 5 MPx a celý kolos napájí 3000 mAh baterie.

Xiaomi Redmi 6A

Níže postavený model Redmi 6A nabízí podobný design a displej jako Redmi 6. Také zůstává nabídka čtyř barevných provedení smartphonu. Změna nastává v použitém procesoru, kterým bude čtyřjádrový MediaTek Helio A22 s taktem 2 GHz. Smartphone je dostupný pouze ve verzi se 2 GB operační paměti RAM a 16 GB vnitřního úložiště ROM. Vnitřní paměť bude podobně možné rozšířit o microSD kartu do kapacity 256 GB.

Klasický fotoaparát, ale umělá inteligence zůstává

Změna nastane i v případě fotoaparátu, který nabídne jediný 13 MPx senzor a přední fotoaparát zas přichází s 5 MPx snímačem. Důležité ale je, že zůstává operační systém Android 8.1 a nástavbou MIUI 9. Umělá inteligence v systému dokáže odemykat telefon tváří, vylepšovat fotografie a nabídne i digitálního asistenta. Redmi 6A je rovněž napájen 3000 mAh baterií, jejíž životnost bude perfektně optimalizována.

Cena a dostupnost

Xiaomi Redmi 6 přijde s lákavou cenovkou 799 juanů, což je v přepočtu skvělých 2700 Kč za model s 3 GB RAM a 32 GB úložištěm. Za vyšší model se 4 GB RAM a 64 GB pamětí si Xiaomi řekne 999 juanů, což je v přepočtu přibližně 3400 Kč. Za model Xiaomi Redmi 6A si čínský gigant řekne 599 juanů, což vychází přibližně na 2000 Kč. V Číně se začnou oba modely prodávat už 15. června. Aktuální verze smartphonů nepodporují kompletní LTE připojení v Evropě (800 MHz chybí) a dostupnost globálních verzí je zatím sporná.

Jaká je vaše reakce?
Miluji to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%