Dlouhé slunečné dny jsou již v plném proudu a stále větším hitem se v tomto letním období stává takzvaný boosted board. Jde v podstatě o longboard s motorem a na vlně zájmu se tento stylový přepravní prostředek veze zejména u mladých. Skvělou zprávou pro fanoušky je, že boosted board pod svojí crowdfundingovou platformou začalo prodávat i čínské Xiaomi.

Sleduj Fontech.cz i na Facebooku!

Čínský výrobce gadgetů při novém zařízení spojil své síly se známou americkou značkou Acton, kterou zná každý fanoušek „elektroskatů“. Společný boosted board nese známé linie z modelů Acton Blink S. I elektroskate od Xiaomi tak tvoří hliníková konstrukce, která je doplněna o desku z javorového dřeva. Rozměry stylového dopravního prostředku mají 70 cm při délce, 20 cm při šířce a do výšky sahá zařízení na úroveň 13,5 cm.

Xiaomi boosted board
Hmotnost zařízení je na hranici 5 kg, přičemž skate pohodlně odveze pasažéra do 100 kg. Pojďme už ale na primární součást boosted boardu, kterou je motor. Ten má výkon 500 wattů a k dispozici má energii z deseti baterií od Samsungu. To vše umožňuje vyvinout maximální rychlost na úrovni 22,5 km/h a dostatečný výkon pro zdolání 15% stoupání.
Dojezd přes 10 km

Plně nabité baterie poskytnou dojezd na hranici 12 km, přičemž jejich nabití nezabere mnoho času. Podle výrobce je možné dosáhnout plné kapacity za 1,5 hodiny. Xiaomi a Acton však implementovali i technologii ERS pro obnovu energie. Ovládání zařízení probíhá prostřednictvím bezdrátového ovladače a mobilní aplikace. Skate je vybaven i efektními LED světly, takže jízda s ním bude mít rozhodně styl.

Xiaomi a Acton při jejich boosted boardu zvolili i pořádně lákavou cenovku. Jejich elektroskate se začíná v Číně prodávat za 999 juanů, což je v přepočtu parádních 3400 Kč. To je rozhodně cenovka, která zaujme množství fanoušků, bohužel, zatím ještě nevíme, zda zařízení bude možné získat i v Evropě.
Jaká je vaše reakce?
Miluji to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%